تراش cnc چیست کنترل عددی کامپیوتر (CNC) به دستگاهی گفته می‌شود که انواع مختلف فناوری و ماشین آلات در آن گنجانده شده است. همچین دستگاهی به عنوان یک ماشین تراش و دستگاه تراش CNC شناخته می‌شود.

با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی، ماشین‌های CNC به سرعت جایگزین برخی از ماشین‌های قدیمی‌تر و سنتی شده‌اند، استفاده از دستگاه تراش CNC با تعداد بسیار زیادی مزایا همراه است. این دستگاه‌ها می توانند به آسانی تنظیم و اداره شوند. دستگاه‌های تراش CNC تکرارپذیری فوق‌العاده‌ای را همراه با دقت بالا در تولید قالب‌های صنعتی ارائه می‌دهند.

دستگاه CNC چگونه کار می‌کند؟

یک برنامه‌نویس می‌تواند به صورت دستی یک قسمت یا ابزار مسیر تولید قالب را طراحی کند. سپس فایل کامپیوتری رمزنگاری شده به داخل دستگاه CNC آپلود می‌شود و دستگاه به طور خودکار قطعات مورد نظر را که برای آن‌ها طراحی صورت پذیرفته است را تولید می‌نماید.

ماشین تراش CNC به وسیله یک رابط منو بر روی یک کامپیوتر کنترل می‌شود. اپراتور که فرایند را مدیریت می‌کند می‌تواند یک شبیه‌سازی بصری از نحوه عملکرد دستگاه در مرحله تولید را ببیند.

ماشین‌های تراش CNC به روش‌های گوناگون طراحی شده‌اند و بر اساس سازنده دستگاه تولید می‌شوند. با این حال، اکثر آنها دارای برخی از ترکیبات قابل توجهی هستند. یک برجک بخشی از ماشین است که دارنده ابزار را نگه می دارد و به همین ترتیب آنها را نشان می‌دهد. اسپیندل برای نگهداری قطعه کار طراحی شده است. علاوه بر این، اسلایدهای وجود دارد که اجازه می‌دهد تا یک برجک در یک زمان چند محور حرکت کند.

در صنعت ماشین‌کاری و قالب‌سازی، تراش CNC رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است، به خصوص در طراحی و استفاده از تراش‌های سی‌ان‌سی شاهد رشد چشم‌گیری بوده‌ایم.

ماشین‌آلات تراش CNC مانند دیگر ماشین‌های تراشنده CNC در سال‌های اخیر تبدیل به بخش عمده‌ای از صنعت ساخت‌و‌ساز شده‌اند. بنابراین، انتظار می‌رود که عملیات این ماشین‌آلات همچنان به بهبود و حمل وزن قابل توجهی در این زمینه ادامه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *